آتش‌سوزی در جبهه شمالی پارک ملی گلستان


معاون سازمان محیط زیست با اعلام اینکه آتش‌سوزی در جبهه شمالی پارک ملی گلستان همچنان ادامه دارد، گفت: در صورت تداوم آتش‌سوزی تا فردا صبح، از هلی‌کوپتر برای مهار آن استفاده می‌شود.

معاون سازمان محیط زیست با اعلام اینکه آتش‌سوزی در جبهه شمالی پارک ملی گلستان همچنان ادامه دارد، گفت: در صورت تداوم آتش‌سوزی تا فردا صبح، از هلی‌کوپتر برای مهار آن استفاده می‌شود.

احمدعلی کیخا درباره آخرین وضعیت آتش‌سوزی در پارک ملی گلستان اظهار داشت: طی گزارش‌های ارسالی از استان گلستان و خراسان شمالی، آتش‌سوزی از ناحیه شرق تا غرب و تا جنوب پارک ملی گلستان کنترل شده است.

معاون سازمان محیط زیست با اعلام اینکه آتش در جبهه شمالی به دلیل پوشش‌ جنگلی ادامه دارد، بیان داشت: شرایط جوی موجود (وزش باد به جهت برعکس) موجب شده است که مقداری از آتش فروکش کند.

وی ادامه داد: هم‌اکنون به کمک نیروها و ماشین‌آلات موجود آتش در حال کنترل است اما اگر از ساعات ابتدایی این عملیات، هلی‌کوپتر نیز در اختیار بود هم‌اکنون وضعیت بهتر از شرایط موجود بود.

کیخا با اشاره به مکالمه‌ای که با رئیس ستاد حوادث غیر مترقبه داشته است افزود: طی این مکالمه از رئیس ستاد حوادث غیر مترقبه به منظور مهار آتش در این پارک ملی درخواست کمک کردیم و برهمین اساس مقرر شد چنانچه آتش‌سوزی تا فردا صبح ادامه یابد هلی‌کوپتر در اختیارمان قرار گیرد.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون استان‌های سمنان و مازندران برای مهار آتش‌سوزی اعلام آمادگی کرده‌اند، یادآور شد: هم‌اکنون اطلاعاتی مبنی بر اینکه چند هکتار از این پارک ملی توسط حریق محاصره شده، در اختیار ما قرار نگرفته است.

معاون سازمان محیط زیست با بیان اینکه مناطقی که در محاصره حریق قرار گرفته عموماً شامل دشت‌های مرتعی می‌شود، ابراز داشت: خوشبختانه آتش هنوز به قسمت متراکم جنگلی نرسیده است.

کیخا در پاسخ به این سؤال که آیا گونه‌های جانوری در این آتش‌سوزی آسیبی را متحمل شده‌اند، خاطرنشان کرد: در این مقطع از آتش‌سوزی گونه‌های جانواری در معرض خطر نیستند.

جهت اطلاع از آخرین تغییرات وب سایت نازترین در خبرنامه وبلاگ ثبت نام کنید:
نظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه:سه شنبه 16 مهر 1392