در سینما و تئاتر چه خبر و اخبار است!؟؟


در سینما و تئاتر چه خبر و اخبار است!؟؟ معرفی شخصیت‌های بزرگ و عظیم تئاتر که تا کنون پیام‌های روز جهانی تئاتر را صادر کرده‌اند همایون هاشمی رییس سازمان بهزیستی طی حکمی نرجس بختیارخلج را به عنوان دبیر نخستین جشنواره فیلم کوتاه سازمان بهزیستی منصوب کرد. به گزارش ایسنا، دکتر همایون هاشمی رییس سازمان بهزیستی طی حکمی نرجس بختیار ...بیا تو تفریحدر سینما و تئاتر چه خبر و اخبار است!؟؟]]>
در سینما و تئاتر چه خبر و اخبار است!؟؟
  • 0.00 / 5 5
  • 1 / 5
  • 2 / 5
  • 3 / 5
  • 4 / 5
  • 5 / 5

به این مطلب نمره دهید:

0 رای ها, 0.00 . امتیاز (0% نمره)

در سینما و تئاتر چه خبر و اخبار است!؟؟

در سینما و تئاتر چه خبر و اخبار است!؟؟

معرفی شخصیت‌های بزرگ و عظیم تئاتر که تا کنون پیام‌های روز جهانی تئاتر را صادر کرده‌اند

همایون هاشمی رییس سازمان بهزیستی طی حکمی نرجس بختیارخلج را به عنوان دبیر نخستین جشنواره فیلم کوتاه سازمان بهزیستی منصوب کرد.

به گزارش ایسنا، دکتر همایون هاشمی رییس سازمان بهزیستی طی حکمی نرجس بختیار خلج رییس خانه فرهنگ و هنر سازمان بهزیستی را به عنوان دبیر نخستین جشنواره فیلم کوتاه اجتماعی سازمان بهزیستی منصوب کرد.

در این حکم اهداف و شرح وظایف جشنواره این‎گونه بیان شده است:

«احتراما، نظر به علائق و سوابق و تجربه شما در برگزاری فعالیت‎های فرهنگی و هنری، به موجب این حکم به عنوان دبیر نخستین جشنواره‎ فیلم کوتاه سازمان بهزیستی منصوب می‎گردید. شایسته است با نگاهی فراگیر به ظرفیت و امکانات فرهنگی و هنری کشور و بهره‎مندی از تعاملات مؤثر با هنرمندان فیلم‎ساز و نهادهای مسئول، زمینه‎ی ارتقاء سطح فرهنگ، دانش و نگرش عمومی به مقولات آسیب‎شناختی اجتماعی و خدمات سازمان بهزیستی را فراهم آورده و این سازمان را در رسیدن به اهداف متعالی‎اش یاری نمایید.

امید که در سایه الطاف خداوندی در برپایی در خورشأن این رویداد فرهنگی نیز موفق باشید.»

نرجس بختیارخلج پیش از این برگزاری موفقیت‎آمیز نخستین جشنواره تئاتر خیابانی بهزیستی تحت عنوان “طلوع امید” را در کارنامه مدیریت فرهنگی هنری خود دارد. وی همچنین مشاور رییس سازمان بهزیستی در امور زنان و خانواده است.

****************

سی و چهارمین مجمع جهانی ITI در سالن «آنی هال» ایروان «ارمنستان» افتتاح شد.

اولین سخنران این کنگره، «راموندو ماجوم دار» مدیر کل ITI بود که ضمن تشکر از همکاری‌های اعضای فعال به معرفی آنان پرداخت و سپس اعضای جدید شرکت کننده از جمله حسین طاهری مدیر کل هنرهای نمایشی ایران را به حاضرین جلسه معرفی کرد.

وی در انتهای سخنرانی خود فعالیت‌های سال گذشته این نستیتو را بیان . چشم اندازی از فعالیت‌های سال آینده را ترسیم کرد.

سخنران بعدی این روز «قازانچیان» مدیر مرکز تئاتر ارمنستان بود که از انتخاب این کشور به عنوان میزبان تشکر کرد و با خوش آمدگویی به همه اعضاء، اظهار امیدواری کرد که میزبانی این کشور در خور میهمانان باشد.

سپس از سوی «توبیاس بیانکن» رئیس دوره‌ای ITI ، معرفی سفرای جهانی ITI ، رونمایی از آخرین نشریات و کتب این انستیتو از جمله «دنیای تئاتر»، معرفی آثار برگزیده ITI ، معرفی شخصیت‌های بزرگ و عظیم تئاتر که تا کنون پیام‌های روز جهانی تئاتر را صادر کرده‌اند، بازگویی فعالیت‌های مهم ITI در سال گذشته، معرفی مراکز منطقه‌ای ITI در جهان … عنوان شد.

در پایان نیز لیست اسامی اعضای هیئت مدیره و برنامه‌های مصوب سال آینده به رأی گذشته شد، که در پایان رأی‌گیری برنامه‌های سال آینده تصویب و هیئت مدیره جدید انتخاب شدند. در حاشیه این کنگره بروزترین و جدیدترین متد آموزش بازیگری توسط دکتر «یوریچ آلچیتز» به عنوان طرح درسی معرفی شد. وی دگرگونی اساسی در نوع آموزش تئاتر را ضروری دانست. آلچیتز فارغ التحصیلی انبوه دانشجویان در رشته‌های مختلف تئاتر را خطرناک مرگ آفرین و غیر ضروری دانست و افزود: معلم تئاتر، یک کپی‌بردار نیست بلکه باید علاوه بر اطلاعات عمومی در حوزه نمایش، باید خلاقیت و هنرمندی را توأمان به طور کامل دارا باشد.»

گفتنی است که حسین طاهری و سید اشرف طباطبایی در اولین روز این کنگره با «واناراس» رئیس انجمن بین المللی نمایش و تحقیقات هندوستان، پروفسور «بارونگ» از آکادمی تئاتر شانگهای و دکتر توبیاس بیانکن رئیس دوره‌ای ITI دیدار و گفت‌وگو کردند. در طی این گفت‌وگو‌ها «بارونگ» آمادگی آکادمی تئاتر شانگهای برای پذیرش دانشجوی تئاتر جهت اخذ مدارک عالی زیر نظر ITI را اعلام نمود. سپس به دیدن دو نمایش از «آوانس تومانیان رفت که در انتها مورد استقبال کارگردان و بازیگران این نمایش‌ها قرار گرفتند.

****************

تندیس جشنواره و مبلغ ۲۵٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال جایزه نقدی به بهترین پژوهش با محوریت موضوعی نگاه ژرف، عمیق و هنرمندانه به عبادت معبود در ششمین جشنواره ملی نماز و نیایش به روایت دوربین اهدا خواهد شد.

بهترین تحقیق و برسی و پژوهش با محوریت موضوعات: نگاه ژرف، عمیق و هنرمندانه به عبادت معبود، بررسی ابعاد بیکران معنوی نماز و نیایش در زندگی اجتماعی و اخلاق شهروندی، جلوه نماز و نیایش در زندگی شهروندان و اثرات فرهنگ‌ساز آن در جامعه، تأثیرگذاری رفتارهای دینی خانواده بر فرزندان و جامعه شهری، عوامل و شیوه‌های تشویق و ترغیب جوانان و نوجوانان به نماز و نمازخوانی، نماز و نمازخوانی در اجتماعات (مدارس – مساجد و…) و نقش نماز در ایجاد وحدت و یکپارچگی، رشد فضایل اخلاقی اجتماعی و اهتمام به امر به معروف و نهی از منکر در ترویج نماز و نیایش، تبیین نقش و تأثیر جایگاه معماری اسلامی در ترویج فرهنگ نمازخوانی، نگاه هنرمندانه به تجلی جایگاه عبادت، نماز و نیایش در زندگی فردی در ششمین جشنواره ملی نماز و نیایش به روایت دوربین تندیس جشنواره و جایزه نقدی ۲۵٫۰۰۰٫۰۰۰ ریالی اهدا خواهد شد.

ششمین جشنواره ملی نماز و نیایش به روایت دوربین در سه بخش فیلم کوتاه، فیلم‌نامه و تصاویر و عکس از تاریخ ۱۵ الی ۱۸ دی‌ماه در شهر قم برگزار خواهد شد.

علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را تا تاریخ ۸ آذرماه با مراجعه به سامانه ثبت نامه اینترنتی انجمن سینمای جوانان ایران به آدرس www.iycs.ir ثبت‌نام و به دبیرخانه جشنواره به آدرس تهران، میدان آرژانتین، خیابان احمد قصیر، خیابان نوزدهم، پلاک ۹ و کد پستی ۱۵۱۳۹۱۵۳۱۱ ارسال کنند.

************

دو نمایش «بالاخره این زندگی مال کیه؟» و «صدای آهسته برف» که در قالب فصل جوان تماشاخانه ایرانشهر اجراشده، هفته آخر اجرای خود را پشت سر می‌گذارد.

این دو نمایش که از ۲۸ مهرماه در تالار ناظرزاده و سمندریان شروع و آغاز شده است؛ تا پنجشنبه ۶ آذرماه پس از پشت سر گذاشتن ۳۰ اجرا، رسما به اجرای خود پایان خواهند داد.

نمایش «بالاخره این زندگی مال کیه؟» نوشته برایان کلارک و کارگردانی اشکان خیل‌نژاد با بازی نوید محمدزاده، نداگلرنگی،الهه شه‌پرست، محمد‌هادی عطایی، آزاده صمدی، هومن کیایی، مینا کریمی‌ جبلی، کیوان ساکت‌اُف، حمیدرحیمی، شهاب‌الدین حسین‌پور، سینا بالاهنگ، محمد اشکان‌فر ساعت ۲۰ در تالار ناظرزاده و نمایش «صدای آهسته برف» نوشته مشترک پیام سعیدی- جابر رمضانی و کارگردانی جابر رومضانی با بازی فربدفرهنگ،محمدصادقملک (ملکی) ،افسانه ماهیان، مریم نورمحمدی ساعت ۱۸:۳۰ در تالار استاد سمندریان روی صحنه هستند.

***************

همت گروه ایرانی حاضر در اجلاس جهانی ITI جشنواره‌های بین‌المللی ایران در تقویم این انستیتو به ثبت رسیدند.

روز گذشته در جلسه‌ای که با حضور حسین طاهری مدیرکل هنرهای نمایشی و «سوزان دینی» مدیر اجرایی جشنواره‌های بین‌المللی ITI برگزارشد، مقرر گردید با تصویب هیئت مدیره این انستیتو، از این پس جشنواره‌های بین‌المللی ایران در جدول و تقویم سالانه قرار بگیرد.

در این جلسه طاهری از جایگاه تئاتر ایران در منطقه بیان داشت و گفت و درباره جشنواره‌های فجر، آیینی سنتی، عروسکی، کودک و نوجوان و خیابانی و قدمت و ارزش آنها توضیحاتی داد که با تایید سوزان دینی و تصویب شورای عالی از این پس کلیه اطلاعات جشنواره‌های بین‌المللی ایرانی در سایت و تقویم سالانه ITI قرار خواهدگرفت.

در حاشیه برگزاری سی و چهارمین اجلاس جهانی ITI حسین طاهری مدیرکل هنرهای نمایشی و سید اشرف طباطبایی مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی با سید علی سقاییان سفیر جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان ملاقات و گفت‌وگو کردند.

در این دیدار سفیر ایران ضمن ابراز خوشحالی از حضور فعال ایران در چنین محافل هنری، بر تعامل بیشتر هنرمندان کشورمان با هنرمندان ارمنستان تاکید کرده و آمادگی این سفارت را برای ایجاد گسترده‌تر رابطه فرهنگی با کشور ارمنستان اعلام نمود.

سی و چهارمین کنگره جهانی ITI در ایروان ارمنستان در حال برگزاری است.

اخبار سینما

جهت اطلاع از آخرین تغییرات وب سایت نازترین در خبرنامه وبلاگ ثبت نام کنید:
نظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه:دو شنبه 3 آذر 1393